ref: refs/heads/v3.0
DOLAR
28,9385
EURO
31,1960
ALTIN
1.889,46
BIST
7.787,66
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Zonguldak
Hafif Yağmurlu
12°C
Zonguldak
12°C
Hafif Yağmurlu
Cuma Hafif Yağmurlu
11°C
Cumartesi Hafif Yağmurlu
11°C
Pazar Az Bulutlu
11°C
Pazartesi Hafif Yağmurlu
10°C

MÜSİAD GENEL İDARE KURULU TOPLANTISINDA, TÜRKİYE YÜZYILI VİZYONU ÇERÇEVESİNDE YENİ STRATEJİLER PLANLANIRKEN, KARADENİZ EREĞLİ’NİN PROJELERİ VE İL OLMA GÜNDEMİ BİR KEZ DAHA DİLE GETİRİLDİ

MÜSİAD GENEL İDARE KURULU TOPLANTISINDA,  TÜRKİYE YÜZYILI VİZYONU ÇERÇEVESİNDE YENİ STRATEJİLER PLANLANIRKEN,  KARADENİZ EREĞLİ’NİN PROJELERİ VE İL OLMA GÜNDEMİ  BİR KEZ DAHA DİLE GETİRİLDİ

 

MÜSİAD GENEL İDARE KURULU TOPLANTISINDA,

TÜRKİYE YÜZYILI VİZYONU ÇERÇEVESİNDE YENİ STRATEJİLER PLANLANIRKEN,

KARADENİZ EREĞLİ’NİN PROJELERİ VE İL OLMA GÜNDEMİ

BİR KEZ DAHA DİLE GETİRİLDİ

 

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) 107. Genel İdare Kurulu, MÜSİAD Karaman ev sahipliğinde gerçekleştirildi. MÜSİAD Karadeniz Ereğli Başkanı Kemal Gülbay, 22-24 Eylül tarihlerinde düzenlenen toplantıları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

                                                                                                          

Gülbay açıklamasında şunları kaydetti:

 

“ İş dünyasının ve ekonominin gelişimine katkı sağlamak amacıyla, ulusal ve kurumsal gündemi ilgilendiren konu başlıklarında panellerin yapıldığı, derneğimizin çalışma ve faaliyetleriyle ilgili Genel Merkez ve Şube Yönetim Kurullarımızın görüş alışverişlerinde bulunduğu Genel İdare Kurulu (GİK) Toplantılarımızın 107.’si, Karaman Şubemizin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

 

GİK Toplantımıza 75 ilimizden yaklaşık 500 kişiye yakın iş insanımız katılım sağlarken, Karadeniz Ereğli Şubemizden de benimle birlikte, Genel Merkezimiz Yönetim Kurulu Üyesi olan önceki dönem şube başkanımız Abdulkadir Çınar (Çınar Boru), Başkan Yardımcılarımızdan Gürhan Çalışkan (Ekosan Mühendislik), Yönetim Kurulu Üyelerimiz Ayhan Günaydın (Falım İnşaat-Gıda), Baran Demirçin (BD Mühendislik), Mustafa Öztürk (Yıldız Elektromarket), üyelerimiz Hüseyin Acar (Acarsan Metal) ve Abdulkerim Sağlam (Kahverengi Kafe) ile Şube Müdürümüz Kemal Kurtul’dan oluşan toplam 9 kişilik bir heyetle programa iştirak ettik.

 

GENEL İDARE KURULUMUZUN İLK GÜNÜ BAŞKANLAR TOPLANTILARIYLA GEÇTİ

MÜSİAD 107. GİK programı kapsamında 1. gününde; Yönetim Kurulu üyelerimiz ve Komisyon başkanlarımızın Toplantıları ile Şube Personelleri toplantılarımız gerçekleştirilirken, ülkemizin ekonomik büyümesine katkı sağlayacak vizyoner fikirler ve iş birliği olanakları değerlendirildi. Başkanlar Toplantıları sonrasında yapılan, MÜSİAD 107. Genel İdare Kurulu Gala Programı, Karaman Valimiz Sayın Hüseyin Engin Sarıibrahim’in katılımıyla gerçekleştirildi.

 

GENEL MERKEZİMİZ PROJELERİ İLE BAŞARILI ŞUBE PROJELERİ HAKKINDA SUNUMLAR YAPILDI.

KARADENİZ EREĞLİ’NİN İL OLMA GÜNDEMİ TEKRAR PAYLAŞILDI

Programın 2. Günü, yoğun ve önemli gündem maddeleriyle ilgili toplantıların yapılmasına sahne oldu, MÜSİAD Genel Merkez projeleri ile başarılı şube projeleri katılımcılarla paylaşıldı. Bizde 2024 yılında 24.’sünü düzenlemeyi planladığımız şubemizin geleneksel faaliyeti MÜSİAD Eğitim Başarı Ödül Töreni programı hakkında bir sunum yaptık. Sunumumuz akabinde Genel Başkanımıza ve tüm katılımcılara Karadeniz Ereğli’mizin il olması ile ilgili desteklerini beklediğimizi bir kez daha ifade ettik.

 

SEKTÖREL MASA TOPLANTILARIMIZLA İKİLİ İŞ GÖRÜŞMELERİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Programa katılım sağlayan iş insanlarımızın birbirleriyle tanışmaları ve iş yapabilmelerine olanak sağlayabilmeleri amacıyla yapılan Sektörel masa toplantılarımızda, hem tanışma, hem iş yapabilme hem de sektörel sorunlarımıza yönelik görüş alışverişlerinde bulunabilme şansına sahip olduk.

 

MÜSTAKİL ÖZEL GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM FONU İŞ DÜNYAMIZIN BÜYÜMESİNE KATKI SAĞLAYACAK

Şube sunumlarından sonra Hedef Portföy Yönetim A.Ş. Genel Müdürü Ercan Güner, Müstakil Özel Girişim Sermayesi Yatırım Fonu hakkında bilgiler aktardı. Müstakil Özel Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, iş dünyası ve girişimcilik konularında birçok önemli projeyi destekleyerek Türkiye’nin geleceğine dönük bir vizyonun parçası olmayı hedefliyor.

 

ORTA VADELİ PROGRAM (OVP) VE KÜRESEL EKONOMİ SUNUMU

İkinci günün öğleden sonraki sunumlarında Sayın Prof. Dr. Nurullah Gür, “Orta Vadeli Program (OVP) ve Küresel Ekonomi” sunumunda, kamu kesimi ve reel sektör için öngörülebilirliği artıracak kılavuz niteliğinde olan programın detaylarını daha iyi anlaşılması için MÜSİAD üyeleriyle bilgi paylaşımlarında bulundu.

 

MÜSİAD STRATEJİ PLANI KURUMSAL GELİŞİMİMİZ İÇİN YOL GÖSTERİCİ OLACAK

Genel Merkezimiz Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Ünsal Sözbir tarafından, 2023-2025 MÜSİAD Strateji Planı hakkında bilgilendirmeler yapılırken, planın Türkiye’nin gelecekle ilgili hedeflerine odaklanırken, öte yandan da sosyal kalkınmaya yönelik sorumluluklarını yerine getireceğini ifade etti.

 

ESNAF ZİYARETLERİ VE ZİMEM DEFTERİ ALIMLARIYLA ŞEHİR EKONOMİSİNE KATKI SAĞLANDI

Sosyal sorumluluk kapsamında aynı gün akşam Karaman’a gelen misafirler, şehri gezerek esnafın sorunlarını dinledi ve alışverişlerini yaptı. İlaveten MÜSİAD’ın devam ettirdiği kadim Osmanlı geleneği Zimem (Veresiye) Defterleri birkaç esnaftan satın alınarak ihtiyaç sahiplerinin borçları ödendi.

 

TÜRKİYE YÜZYILI VİZYONU ÇERÇEVESİNDE ÇALIŞMALARIMIZA ARALIKSIZ DEVAM EDECEĞİZ

Genel İdare Kurulu’nun son gününde ise MÜSİAD Genel Başkan Yardımcıları katılımcılara, 2 yıllık gelecek dönem faaliyetleri hakkında detaylı sunumlarını yaptılar. MÜSİAD Genel Başkanımız Sayın Mahmut Asmalı kapanış konuşmasında, MÜSİAD olarak, tüm üyelerimizle ve çalışanlarımızla birlikte büyük ve güçlü “Türkiye Yüzyılı” idealini gerçekleştirmek adına, milletimiz ve ülkemiz için canla başla çalıştığımızı ifade etti.

 

Hükümetimizin ortaya koyduğu “Türkiye Yüzyılı” vizyonunun, ülkemizin potansiyelini ortaya çıkarma yolunda en önemli motivasyonlarımızdan biri olacağını belirten Genel Başkanımız, Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında, yerli ve milli teknolojilerle büyüyen bir ülke ekonomisinin, Anadolu irfanının gücüyle ve desteğiyle adeta şahlanacağını sözlerinde dile getirdi.

 

BÜYÜK VE GÜÇLÜ TÜRKİYE İDEALİNİ GERÇEKLEŞTİRMEYE KARARLIYIZ

Bizler büyük bir sorumluluk ve hassasiyetle güçlü Türkiye idealimizi gerçekleştirme yolunda her zamanki heyecan ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz. MÜSİAD bugünlere inançla, dava aşkıyla ve sabırla geldi. İnşallah geleceği de birlikte şekillendireceğiz.

 

  1. Genel İdare Kurulu Toplantımız ve toplantılarda alınan kararların, iş dünyamız ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ederken bu vesileyle, organizasyonun düzenlenmesi ve icrasında emeği geçen başta Genel Başkanımız, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Karaman Başkanımız ve Yönetim Kurulu üyelerimiz, şube ve Gençlik Kurulu üyelerimiz ile profesyonel kadromuzu başarıyla geçen organizasyondan dolayı kutlarız.”

 

MÜSİAD ÜLKEMİZİN EKONOMİK OLARAK BÜYÜMESİNE VE KALKINMASINA DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEK

MÜSİAD’ın Karaman’da düzenlediği bu büyük etkinlik, aynı zamanda Karaman’ın ekonomisini ve iş dünyasını da tanıtmak için bir olanak sağladı. MÜSİAD üyeleri, Karaman’ın ekonomik potansiyelini daha yakından keşfetme fırsatı buldular ve yerel iş dünyasıyla iş birliği olanaklarını incelediler. MÜSİAD’ın 107. Genel Kurulu, iş dünyası ve ekonomiye dair önemli bir vizyonu yansıttı.

 

MÜSİAD, Türkiye’nin ekonomik büyümesini desteklemeyi ve iş dünyasının sürdürülebilirlik, inovasyon ve iş birliği konularındaki potansiyelini en üst düzeye çıkarmayı hedefliyor.

 

Haber Sorumlusu

 

Saygılarımla,

 

Kemal KURTUL

MÜSİAD

Karadeniz Ereğli Müdürü

 

/MUSİAD Karadeniz Ereğli

 

MUSIADKdzEregli

 

MÜSİAD Karadeniz Ereğli Şubesi

Sube
Subeler / Branches

Ağaçlarımızı koruyalım. Lütfen çok gerekmedikçe bu sayfayı yazdırmayın / Please do not print this page unless necessary

Sorumluluk Reddi:Bu mesaj ve ekleri yalnızca gönderildiği kişi veya kişilere özeldir ve gizlidir. Mesaj sizin adınıza değilse, içeriğini ve varsa ekindeki dosyaları kimseye göndermeyiniz ya da kopyalamayınız. Bu mesajın herhangi bir şekilde açıklanması, kullanılması, kopyalanması, yayılması veya mesaj içeriği ile ilgili olarak herhangi bir işlem yapılması kesinlikle yasaktır. Böyle bir durumda lütfen göndereni uyarıp, mesajı siliniz. MÜSİAD, bu mesajın içeriği ve ekleri ile ilgili olarak hiçbir hukuksal sorumluluğu kabul etmez.
Confidentiality Notice:This message and attachments are confidential and intended solely for the individual(s) stated in this message. If you received this message although you are not the addressee, you are responsible to keep the message confidential. If you are not the intended recipient please notify the sender immediately and destroy this e-mail. MUSIAD, does not accept legal responsibility for the contents and the attachments of this message.

Müftü Mahallesi Erdemir Caddesi EREYLİN AVM Bina No:160 Kat:3 No:89
Zonguldak, 67300 Kdz.Ereğli / TR
Tel +90 (372) 323 73 73
Fax +90 (372) 323 98 00
kdzeregli@musiad.org.tr
http://www.musiad.org.tr
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.